Özel Yurt İstanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup yurt olanağı ile İstanbul’un tarihi ve nezih bir semti olan Fatih – Kıztaşı’nda 2009’den bu yana hizmet vermektedir.Yurtistanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, 2008 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Deprem Yönetmeliği ve M.E.B. Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği’ne göre inşa edilmiştir. Toplamda 4 kattan oluşan yurdumuz da asansör, 20 (ton) m3 temiz su deposu, hidrofor, dahili telefonun yanı sıra, 55 adet tam donanımlı, ısı ve sese karşı yalıtımlı suit oda, dinlenme, etüd salonu ve mescid te bulunmaktadır.

Binamız her türlü yönetmeliğine uygun şekilde tasarlanmış olup oldukça güvenlidir.

İstanbul’un en merkezi ilçelerinden biri olan Fatih’te bulunan kurumlarımız, üniversitelere yakınlığının yanı sıra ulaşım açısından da öğrencilerimize büyük bir avantaj sağlamaktadır.

2009’den bu yana hizmet vermekte olan kurumlarımız karşılıklı güven ve anlayış çerçevesinde evinizi aratmayacak konforda geleceğimizin değerleri olan siz öğrencilerimize huzurlu bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır.

Tecrübeli ekibimiz ile birlikte; çözüm odaklı ve hoşgörülü bir hizmet prensibi ile, öğrencilerimiz ve ailelerin memnuniyeti hedeflenmektedir.

Yurtistanbul, 55 kişilik yurt kapasitesi ile sizlere “İstanbul’daki Eviniz” mottosunu yaşatmak için hizmetinizdedir.