Yurtistanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul’un merkezi semtlerinden Fatih’te yer alan bir çok yurttan farklı olarak, her şey dahil sistemle hizmet vermektedir. Bu sistem ile öğrencilerimiz yurt konaklama ücreti haricinde hiç bir ekstra ücret ödemeden, sayısız bir çok hizmet ve imkanlardan ekonomik şartlarla istifade edebilmektedir. Her şey dahil sistem kapsamında öğrencilerimize Açık Büfe Sabah Kahvaltısından, Oda ve Nevresim Temizliğine, Çamaşır Yıkama ve Kurutma Hizmetinden, Kablosuz İnternet Ağına kadar bir çok hizmetten sorunsuz ve sürekli olarak istifade edebilme olanağı sağlıyoruz. Yurtistanbul Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrencilerimizin oda arkadaşlarının sürekli değişmemesi için kayıtlarımızı güz ve bahar dönemlerini kapsayacak şekilde yıllık olarak yapmaktayız. Yurt Konaklama Ücreti, Senetli Ödemelerde Maksimum 10 Taksit olup, Tüm Kredi Kartlarına Blokesiz 12 Taksit, Bazı Banka Kredi Kartlarına Blokeli 9 Taksit İmkanı Sağlanmaktadır. Peşin Ödemelerde ve Kredi Kartı Tek Çekimlerde %5 indirim uygulanmaktadır.

 

KAYIT İÇİN GEREKLİ VE ZORUNLU EVRAKLAR
Öğrenim Belgesi
Sağlık Raporu
İkametgah
Nüfus Cüzdan Fotokopisi
4 Adet Vesikalık Fotoğraf
Sabıka Kaydı

 

BANKA HESAP NUMARALARIMIZ
Banka ödemelerinizde açıklama kısmına ödemesini yaptığınız ayı, öğrenci ismini veya T.C Kimlik numarasını belirtmeyi lütfen unutmayınız.

İSTANBUL GİRİŞİM EĞİTİM REK.ORG.TİC.LTD.ŞTİ. adına,

TÜRKİYE İŞ BANKASI FATİH ŞUBESİ

IBAN : TR41 0006 4000 0011 0201 8287 23

 

HAKKIMIZDA MERAK ETTİKLERİNİZ
Yurtistanbul Özel Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul’un en merkezi Bölgesinde, İş Deneyim Belgesine sahip inşaat şirketimiz tarafından 2008 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binamız (Deprem) Yönetmeliğine uygun, Fatih Belediyesi, Ruhsat ve İskan Müdürlüğü Tarafından onaylı ,İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı, Önlem ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Yangın Tedbirleri Açısından onaylı, T.C. İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından 55 yatak kapasiteli , Yurt Açma İzin Belgesine sahip Özel Kız Öğrenci Yurdu olarak faaliyet göstermektedir.

Yurtistanbul Özel Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, şeffaf, sorgulanabilir ve eleştirilere açık yönetim ve öğrenci ilişkileri ekibine sahiptir. Bu bağlamda tüm ekimizle birlikte sizin için buradayız. Yurdumuz hakkında merak etiğiniz sorularınız olursa sorumlu personellerimiz sizin için cevaplamaya hazır. Bize yazmanız yeterli. Bunun yanında yurdumuz merak ettiğiniz bazı konuları ve başlıkları sorularla sizin için cevaplamaya çalıştık.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR
S:Yurdunuz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir yurt mu?

C:Evet. Yurdumuz 2010 yılından itibaren T.C. M.E.B.’na bağlıdır.
S:Yurdunuz ne zaman inşa edildi ve deprem yönetmeliğine uygun mu?

C:Yurdumuz 2008 yılında inşa edilmiş olup 2009 yılında hizmete açılmıştır. Deprem yönetmeliğine uygundur.
S:Yurdunuzun çevresinde endüstriyel yapı, fabrika, sanayi sitesi vs. var mı?

C: Yurt çevremizde ve yakınında herhangi bir sanayi sınıfta hizmet veren fabrika, sanayi sitesi, tehlikeli ve patlayıcı sınıfta hizmet veren yapı bulunmamaktadır.
S:Yurdunuzun çevresinde gürültülü işletmeler statüsünde yapılar var mı?

C: Yurdumuzun çevresinde veya yakınında gürültülü işletmeler sınıfında yer alan, düğün salonu, kır bahçesi, eğlence ve gece kulubü gibi çevresine zarar verebilecek ve çevreyi rahatsız edebilecek yapı bulunmamaktadır.
S:Yurdunuzun toplam öğrenci kapasitesi ne kadar?

C: Yurtistanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş yurt yatak kapasitesi 55 tir
S:Yurdunuz herhangi bir vakıf, cemiyet, dernek, topluluk veya cemaate bağlı mı?

C: Yurtistanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı İstanbul merkezli özel bir yurttur ve herhangi bir vakıf, cemiyet, dernek, topluluk veya cemaatle bağı kesinlikle bulunmamaktadır.
S:Her şey dahil hizmet sistemi nedir? Bu sistem kapsamında verilen hizmetler nelerdir?

C: Her şey dahil hizmet sistem ile öğrenci ve velilerimiz yurt ücreti haricinde hiçbir ekstra ücret ödemeden konaklama hizmetimize ek birçok hizmetten ücretsiz, sorunsuz ve sürekli olarak istifade edebilmektedir. Bu sistem ile öğrenci ve velilerimize, en iyi ve en kaliteli hizmeti hem zamandan istifade ederek hem de ekonomik şartlarda sahip olma imkanı sağlıyoruz. Bu sistem kapsamında verilen başlıca hizmetlerimiz: Açık Büfe Kahvaltı, Çamaşır Yıkama ve Kurutma Hizmeti, Oda Temizliği, Nevresim Temizliği, Kablosuz İnternet (WIFI), Kütüphane, 24 Saat Sıcak Su, Isınma, Temiz Su Sebili,İçme Suyu, Uyandırma Servisi, Mescid, . Burada yer alan tüm hizmetler kesintisiz verilmekte olup tamamen ücretsizdir ve yurt konaklama ücretine dahildir.
S:Yurdunuz İstanbul’da bulunan birçok üniversitenin yerleşkesine (kampüsüne) yakın mı?

C: Yurdumuz İstanbul’un en merkezi semtlerinden Fatih’te hizmet vermektedir. Otobüs duraklarına, metroya ve tramvaya 5 dakika yürüme mesafesindedir.
S:Yurdunuzda sabah kahvaltısı var mı?

C:Yurdumuzda açık büfe kahvaltı hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir.
S:Yurdunuzda öğrencilerin giriş çıkış saati nelerdir?

C:Yurtistanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun giriş çıkış saatleri haftaiçi 23:00, haftasonu 00:00’dır.
S:Yurdunuzda oda temizliği ücretlimi?

C: Yurtistanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda oda temizliği her şey dahil sisteme dahil olup deneyimli görevlilerimiz tarafından haftanın belirlenen günlerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır.
S:Yurt odalarınızda yorgan, nevresim, yastık, alez gibi eşyalar mevcut mu?

C: Odalarımızda yorgan yastık, nevresim ve alez gibi eşyalar standart olarak bulunmaktadır. Dilerseniz kendi eşyalarınızıda yanınızda getirebilir ve kullanabilirsiniz.
S:Odalarınızda internet var mı?

C:Tüm odalarımızda ücretsiz internet(wi-fi) hizmetimiz bulunmaktadır.
S:Yurdunuzda öğrencilere özel buzdolabı var mı?

C: Yurtistanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun her katında bulunan donanımlı mutfaklarımızda sadece öğrencilerin kullamına özel buzdolapları bulunmaktadır.
S:Yurdunuzda 7/24 sorumlu personel ve kamera sistemi var mı?

C:Yurtistanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda sorumlu bayan personelimiz ile günün 24 saati yurt ve öğrenci güvenliği sağlanmaktadır.Binamız kapalı devre güvenlik kamerasıyla kontrol edilmektedir.
S:Yurdunuzda çamaşır ve kurutma makineleri var mı? Kullanımı ücretli mi?

C: Yurdumuzda öğrencilerimizin ücretsiz kullanımına özel çamaşır ve kurutma makinelerimiz mevcuttur.
S:Yurdunuzda peryodik dezenfeksiyon ve ilaçlama yapılıyor mu?

C: Hijyen ve temizlik Yurtistanbul ailesi olarak bizim için çok önemlidir. Bu kapsamda yurdumuz belirli periyotlarla sertifikalı uzman ekipler tarafından dezenfeksiyonu ve ilaçlaması yapılmaktadır. Bunun yanında yurdumuz sağlık ve hijyen bakımından Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sürekli denetlenmektedir.
S:Yurt ücretlerini kredi kartı ile ödeyebilir miyiz?

C: Her türlü yurt ödemelerinizi kredi kartı kullanarak vade farksız yapabilirsiniz.
S:Erken kayıt indiriminiz var mı? Ne zaman erken kayıt yaptırabiliyoruz ve avantajları nelerdir?

C: Her yıl erken kayıt indirimi yurdumuzca yapılmaktadır. Mevcut akademik yılın sonuna yakın (Nisan Sonu) erken kayıtlar başlamaktadır ve oda kontejanına göre veya dönem sonuna kadar devam etmektedir. Erken kayıt indirimli fiyat avantajları ortalama yıllık yurt ücreti üzerinden %10’a tekabül etmektedir.
S:Yurt ücretlerinde sabit fiyat garantisi veya buna benzer, bu yönde bir uygulamanız var mı?

C:Öğrencilerimiz Yurtistanbul Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’na kayıt yaptırdığı sene boyunca anlaşılan fiyat üzerinden herhangi bir extra ücrete veya ücret artırımına sözleşme süresince tabi tutulmamaktadır.
S:2016 – 2017 Yeni eğitim öğretim dönemi yurt fiyatlarınız, konaklama ücretleriniz ne kadar?

C: Yurtistanbul hizmet olarak; İstanbul’da hizmet veren bir çok yurttan farklı olarak herşey dahil hizmet sistemiyle hizmet vermekteyiz. Bu sistem ile öğrenci ve velilerimize, en iyi ve en kaliteli hizmeti hem zamandan istifade ederek hem de ekonomik şartlarda sahip olma imkanı sağlıyoruz. Yurdumuzda 1,2,3,4 ve 5 Kişilik farklı tasarım ve bütçeye sahip oda tipimiz bulunmaktadır. Fiyatlarımız, 750 TL ile 1400 TL arasında tercih edilen oda tipine göre değişkenlik göstermektedir.